Kadın doğum doktoru Nişantaşı

Kadın doğum uzmanı, doğum konuları ve kadın hastalıklarında eğitim almış olan hekimlere verilmiş olan hekimlere verilmiş unvana denmektedir. Kadın doğum uzmanları Nişantaşı, kadın hastalıkları ve doğum konusunda araştırma veya üniversite hastanelerinde yıllar süren teorik ve cerrahi eğitim aldıktan sonra uzmanlıklarını alırlar. Gebelik, kısırlık, menopoz gibi kadın hastalıkları konularında uzmanlaşmış doktorlara jinekolog Nişantaşı nisaiye uzmanı veya bilindiği gibi kadın doğum uzmanı unvanını alırlar.

Ortalama 6 ile 7 yıl genel tıp eğitimini tamamlamanın ardından bir uzmanlık eğitimi için de 5 yıla daha ihtiyaç vardır.bu eğitim süresi boyunca gebelik, normal doğum, sezaryen, doğum kontrol yöntemleri gibi kadın ve anne sağlığını incelemekte ve tedavi etmekte olan bir tıp alanıdır. Levent Kadın doğum uzmanları özel muayenehane ve hastanelerde ya da devlet hastanelerinde hizmet verebilirler. 7

Kadın doğum uzmanı Nişantaşı hem jinekoloji yani kadın hastalıkları hem de obstetri yani gebelik ve doğum ile ilgili alanda uzmanlaşırlar, buna bağlı olarak da bir zorunluluk durumu yoksa sadece bu alanla ilgili hastalıklara bakarlar. Özellikle doğum ve doğum sırasında gerçekleşmesi komplikasyonlara nasıl müdahale edileceği konusu kadın doğum uzmanı Nişantaşı uzmanlık alanıdır.


Etiketler : Kadın doğum doktoru Nişantaşı , jinekolog nişantaşı , kürtaj nişantaşı