Metabolic Balance

Metabolic Balance, dünyada 30’un üzerinde ülkede tercih edilen ve aktif olarak kullanılan, yalnızca tıp mezunu doktorların eğitim alarak danışanlarına önerebilecekleri bir beslenme programı, ya da diyet listesi olarak kullanılabilmektedir. Uzun yıllardır yapılan araştırmalar neticesinde bir Alman projesi olarak ortaya çıkan ve aktif bir biçimde kullanıldığında, gerçekten sağlıklı bir şekilde kilo kaybedebileceğiniz bu yöntem ülkemizde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Metabolik balans, aslında ülkemizde birkaç yıldır kilo vermek ve daha sağlıklı yaşamak isteyen kişilerin tercih ettiği metotlardan birisi olsa da dünyanın gelişmiş ülkelerinde uzun yıllardır aktif olarak uygulanmaktadır. Doktorlar tarafından vücut kitle indeksinizin belirlenmesi ve vücut değerlerinizin analiz edilmesi metabolik balansın başlıca amaçları arasında yer almaktadır. Kilo vermek, daha sağlıklı yaşamak, kas ve yağ miktarını dengede tutmak bu metotta sağlanması beklenen unsurlar arasında yer almaktadır. Yalnızca uzmanlar tarafından önerilebilen ve uygulanan bu yöntem, kilo verme hususunda dünyanın en önemli metotları arasında yer almaktadır.

Metabolic balance yöntemi, danışanın uzman doktora başvurması ve vücut kitle indeksini ölçtürmesi ile başlamaktadır. Kişinin kan değerleri alınıp yağ ve kas oranlarını incelenir. Daha sonra, vücudunun eksik olduğu vitamin, mineral ya da diğer enerji verici unsurlar çeşitli gıdalar olarak kendisine önerilmektedir. Bir diyet listesi oluşturulur ve hastanın bu diyete uyması beklenir. Oldukça sağlıklı olan bu yöntem sıklıkla tercih edilir.


Etiketler : kadın dogum doktoru , kadın dogum uzmanı , kürtaj şişli , kürtaj nişantaşı , nişantaşı , şişli , kadın dogum uzmanı nişantasıi kadın dogum uzmanı şişli