Vakumlu Kürtaj

 Kürtaj operasyonlarında en modern ve en sağlıklı yöntemlerden biridir. Risk içermemesi sebebiyle çok tercih edilmektedir. Her hastaya farklı aletlerin kullanılması beraberinde hijyenik bir ortamı getirir. Normal kürtaj işleminde en büyük fark ise rahim duvarlarının kazınma durumu olmamasıdır. 

 Kullanılan aletler tek ömürlük olup ikinci bir defa kullanılmaz. Böylece operasyon sonrası hastanın enfeksiyon kapması engellenmiş olur. Yapılacak olan operasyon lokal veya genel anestezi altında yapılır. Tabi ki genel anestezi destekli operasyonun diğerine göre masrafı daha fazladır. Genel anestezi sonrası gerekli pozisyon alınarak işleme başlanır. 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Operasyon sonrası kanama normaldir. Takriben 10.hafta öncesi yapılan gebelik sonlandırma da ilk yedi gün boyunca hafif kanamalar meydana gelebilir. Ancak gelen kanamalarda hafif pıhtılaşma olursa hekime danışılması mühimdir. 

 Vakumlu Gebelik sonlandırma sonrasında 3–6 hafta sonra adet kanamaları gözükmeye başlar. Operasyon sonrası 45 günlük bir süreç içerisinde hiç bir adet kanaması olmazsa büyük bir sorunun habercisi olabilir. Hemen hekiminize bu durumu bildirmeniz gerekmektedir. 

Nerde Yaptırmalı?

 Nişantaşı kürtaj operasyonuile çocuk istemeyen anneler çözümü Op.Dr. Rami Asker'de bulmaktadır. Günümüzün en normal olaylarından biri olmakla beraber bazı kadınların bu konuda endişe ve kaygı sahibi olduğu gözlemlenmektedir. Kliniğimize gelen her kadın hastamız için bu endişeleri ortadan kaldıracak konuşmalar ve motivasyonlar yapmaktayız. Vakumlu Kürtaj operasyonu sağlıklı geçmesi için genel anestezi kullanılır.


Etiketler : Vakumlu Kürtaj , nişantaşı kürtaj , şişli kürtaj , vakumlu kürtaj şişli , vakumlu kürtaj nişantası